כניסה לאזור אישי

שירות למעסיק

ייעוץ ותפעול פנסיוני

בקרה פנסיוניות

הרצאות ומפגשי למידה

ניהול הסדרים פנסיוניים

פרישה מוקדמת

ביקרות משרד העבודה

ביטוח בריאות פרטי

ביטוח בריאות פרטי

בכתבה הקודמת עסקנו בסיכונים כלכליים למשפחה הנובעים מפטירה של המפרנס

המשפחה, ביטוח חיים ריסק המפצה בסכום חד פעמי את המשפחה. הפעם נעסוק

בסיכון כלכלי נוסף – הוצאה רפואית משמעותית.

מערכת הבריאות ציבורית

מערכת הבריאות בארץ נותנת פתרונות מתקדמים ואיכותיים בתחומי רפואה שונים, ניתוחים, תרופות, התייעצות עם רופאים וכדומה. ברפואה הציבורית רמת הרפואה מהגבוהות בעולם, טכנולוגיה מתקדמת, בתי חולים חדישים ועוד.

יחד עם זאת חברות ביטוח משווקות בהצלחה רבה את ביטוח הבריאות הפרטי, משפחות רבות מחזיקות ברשותן פוליסת ביטוח בריאות פרטית, בצורה ישירה ברכישה דרך סוכן ביטוח או ברכישה עקיפה דרך מקומות עבודה מאורגנים בנקים, ארגון המורים וכדומה.

אז מה בעצם חסר במערכת הבריאות הציבורית שגורם לנו לקנות פוליסת ביטוח בריאות

פרטי. התשובה בשני מילים היא הזמינות ועלות, כלומר עד כמה מהר נוכל לקבל את השירות הרפואי שאנו זקוקים לו ומה ההשתתפות הכספית שנדרשת מאתנו ברפואה הציבורית.

זמינות ועלות

נעשה סקירה קצרה של השירותים הרפואיים שהזמינות שלהם קריטית עבור המטופל,

ועלותם נאמדת במאות אלפי שקלים.

תרופות -כידוע, קיים סל תרופות רחב שמשרד הבריאות מאשר לרפואה הציבוריות, חלקן תרופות יקרות מאד ומצילות חיים, יחד עם זאת קיימות תרופות רבות שמצילות חיים שאינן זמינות בסל ועלותן עשרות אלפי שקלים בחודש.

ביטוח בריאות פרטי מציע מימון של מיליוני שקלים לרכישת תרופות, כאשר קיים ביטוח פרטי המטופל יכול להשיג כמעט כל תרופה במהירות ולממן אותה ע"י הפוליסה הפרטית.

השתלות – במערכת הציבור קיימים ניתוחי השתלות מן המתקדמים בעולם אך קיימת

בעיה של תורים וזמינות איברים , מטופלים הזקוקים להשתלה נאלצים לעמוד בתורים של שנים ולעבור וועדות שונות וכן לחפש איבר מתאים.

ביטוח בריאות פרטי מציעה השתלה מהירה ובמימון כמעט מלא במרכזי השתלה בחוץ

לארץ, ששם קיימת זמינות איברים גבוהה יותר והתורים מהירים. במצב של צורך בהשתלה, פוליסת ביטוח פרטית יכולה להציל חיים, וכן אותו הדבר בניתוחים בחו"ל שאינם בהגדרת השתלה אלא ניתוח ייחודי שניתן לבצע רק בחו"ל.

ניתוחים בארץ – רופאים ברפואה ציבורית הם מצוינים וניתן לקבל אליהם תור לניתוח תוך מספר חודשים יחד עם זאת קיימים מנתחים בעלי שם וממומחים בתחום מסוים שההמתנה אליהם היא חודשים רבים והעלות השירות שלהם גבוהה מאד.

ביטוח בריאות פרטי מאפשר קביעת תור לניתוח לרופא פרטי בזמן יחסית מהיר ובמימון מלא, דבר שמאפשר רפואה מהירה ואיכות חיים במיוחד לילדים.

מניעת קריסה כלכלית

חברות ביטוח משווקות פוליסות בריאות שמאפשרות למשפחה פתרון איכותי ומהיר לבעיה רפואיות אבל בעיקר בטחון כלכלי ומניעת קריסה כלכלית עקב הוצאה רפואית גדולה כגון השתלה, תרופה מחוץ לסל או ניתוח יקר בחו"ל.

ביטוח בריאות פרטי הוא השלמה חשובה מאד לביטוח בריאות ציבורי אך עלותו למשפחה ממוצעת היא לא זולה.

הכול או כלום

עלות ביטוח פרטי יכולה להגיע למשפחה ממוצעת למאות שקלים ואפילו יותר מאלף שקלים בחודש בגיל מתקדם. אז מה עלינו לעשות אם אין לנו אפשרות לקנות ביטוח פרטי, כיצד נוכל להגן על משפחתינו מקריסה כלכלית במקרה רפואי מורכב, חלילה.

הפתרון לעלות הגבוהה היא לרכוש בביטוח הפרטי רק הנחוץ ביותר, הפוליסות משווקות

בדרך כלל כחבילה אחת: תרופות, השתלות , ניתוחים ,בדיקות ועוד תוספות.

נבקש לרכוש את הכיסויים שהם החשובים ביותר: השתלות ניתוחים בחו"ל ותרופות בלבד, העלות שלהם היא יחסית נמוכה, כמה עשרות שקלים. הניתוחים בארץ ושאר הכיסויים הם לא חובה אפשר לקבל עבורם גם פתרון ברפואה ציבורית.

כדאי לציין שהעלות לביטוח ילדים לכל הכיסויים היא נמוכה מאד עד 50 שקלים ולילדים כן כדאי לרכוש ביטוח מלא.

לסיכום, חשוב שיהיה לכל משפחה ביטוח רפואי פרטי ואם אין תקציב מספיק לרכוש פוליסה מלאה אז לרכוש למבוגרים את הביטוח לקטסטרופות רפואיות: השתלות, תרופות וניתוחים בחו"ל ולילדים לרכוש ביטוח מלא, הכולל ניתוחים בארץ ובדיקות שונות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן